Turniej WOŚP oraz oferta żywienia dla młodego sportowca.

Turniej WOŚP 12.01.2020 (niedziela) - Trener Szymon

miejsce: Hala sportowa Kręczki

Zbiórka 11:30 - czas trwania turnieju 12:00 - 14:00

Franciszek S., Michał G., Radosław B., Piotr M., Weronika S., Dagmara G., Bartosz B., Bartosz D., Jan W., Jakub R.

stroje granatowe.

OFERTA ŻYWIENIA MŁODEGO SPORTOWCA

Charakterystyka i główny zakres naszej działalności. Prowadzimy m.in.:
- wykłady z zakresu prawidłowego bilansowania diety młodego piłkarza, nawodnienia i żywienia około treningowego dla rodziców i trenerów
- praktyczne warsztaty edukacyjno-żywieniowe dla zawodników: przygotowywanie potraw, przekąsek i napojów, gry i zabawy edukacyjne
- konsultacje dla rodziców
- inspiracje żywieniowe -> pomysły i przepisy na zbilansowane potrawy i przekąski około treningowe dla młodych zawodników, przydatne wskazówki dotyczące nawodnienia
Dzięki naszej pracy rodzice i trenerzy dowiadują się jak prawidłowo odżywiać zawodników, a młodzi sportowcy w praktyce dowiadują się co powinni, a czego nie powinni jeść i dlaczego. W naszej pracy bazujemy na łatwym i przystępnym przekazywaniu wiedzy naukowej i proponowaniu gotowych rozwiązań do stosowania na co dzień(dlaczego np. banan czy kanapka z miodem są lepszym wyborem niż frytki w przerwie/ po meczu)
Przechodząc zaś do szczegółów
Tak jak rozmawialiśmy- na początku rekomendujemy przeprowadzenie wykładu, który stanowi bazę pod dalszą współpracę.
Po wykładzie rodzice i trenerzy będą wiedzieli jak prawidłowo komponować dietę młodego piłkarza, co się powinno w niej znaleźć a czego unikać; co jeść i kiedy w dni treningowe i turniejowe; jak wspomóc regenerację powysiłkową; ile, kiedy i co pić; dlaczego odpowiednie żywienie i nawodnienie, obok treningów, predyspozycji indywidualnych i motywacji, są tak ważne dla wyników sportowych. Wszyscy uczestnicy wykładu dostaną materiały podsumowujące najważniejsze informacje ze szkolenia wraz z przykładowymi potrawami/przekąskami.
Czas trwania wykładu to ok. 75 - 90 minut
Koszt to 20 PLN/osoba przy założeniu grupy składającej się z co najmniej 20 rodziców ; max 40 osób.
Kolejnym krokiem powinna być edukacja samych zawodników podczas warsztatów edukacyjno-żywieniowych. Zawodnicy podczas praktycznych zajęć dostosowanych do wieku będą zdobywać wiedzę dotyczącą zasad prawidłowego żywienia i jego wpływie na wydolność fizyczną. Główne tematy jakie rekomendujemy do omówienia to:
1) Jak zachować siłę, koncentrację i wydolność w trakcie treningu i turnieju
2)Jakie znaczenie ma prawidłowe nawodnienie
3)Regeneracja powysiłkowa
Czas trwania jednego warsztatu to ok. 60 minut
Koszt to 30 PLN/osoba, grupa 10-15 zawodników, maksymalnie 20; minimum 2 grupy jednego dnia (w cenę wliczony jest koszt materiałów i zakupu produktów spożywczych)
W zależności od oczekiwań i możliwości klubu, rodziców i zawodników wspólnie możemy wypracować indywidualną formę współpracy.
Wspierajmy dzieci kompleksowo- zbilansowana dieta oraz prawidłowe nawodnienie są jednym z ważniejszych czynników wpływających na wyniki sportowe, wydolność fizyczną a także prawidłowy wzrost i rozwój psychofizyczny.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany ofertą żywieniową dla młodego sportowca poproszę o kontakt z trenerem Michałem do 13.01.2020.